Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΤΟΥ “ΚΑΠΟΤΕ” ΔΕ ΜΕ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ ΣΤΟ “ΤΩΡΑ”
Ένας από τους παλιούς μου μαθητές αποφάσισε, έπειτα από δυο γεμάτα χρόνια απουσίας, να ξεκινήσει πάλι μαθήματα αυτοάμυνας μαζί μου. Τα χρόνια της απουσίας του απο τη σχολή πέρασαν χωρίς να έχει την παραμικρή επαφή με το Κραβ Μαγκά. Δούλευε, έψαχνε τον εαυτό του, διάβαζε, έβγαινε και έχτιζε μια ρουτίνα η οποία δεν περιλάμβανε την άσκηση. Η επιλογή του αυτή ήταν συνειδητή, ωστόσο η επιθυμία για το KM θα μετατραπεί σύντομα σε ανάγκη. Η απώλεια των προπονήσεων, όπως μου είπε, τον βοήθησε να κατανοήσει την αξία τους. Μετά από δύο χρόνια -